אמבטיות קרח

חדש!! חדש!! חדש!! -הצטרפו לטרנד שכבש את העולם - אמבטיות קרח

יתרונות הטבילה במי קרח

סדנת הכנה לטבילה

מה זה אמבט קרח ולמה זה טוב?

אמבטיית קרח היא סוג של טיפול בקור הכולל טבילה של הגוף במים קרים בטמפרטורה שבין 3 ל-5 מעלות צלזיוס לזמן קצר.

למרות שפעילות זו מקושרת לרוב עם ספורטאים וחובבי כושר,
יתרונות הטיפול בקור הולכים ותופסים מקום של כבוד בכל הקשור לאיכות חיים ובריאות.

למעשה, כל אחד יכול להפיק תועלת מאמבטיית קרח, ללא קשר לרמת הכושר.

לאמבט הקרח יתרונות בריאותיים רבים, בין היתר:

  • טיפול וריפוי של כאבי שרירים ומפרקים
  • הקלה על מקרי מתח, חרדה וחוסר שינה.
  • טיפול בפוסט טראומה
  • חיזוק מערכת החיסון
  • סיוע בהורדה במשקל ועוד.

אודות החוג

החוג יהיה מורכב מכמה ימי טבילה בשבוע בשעות מסויימות (יפורסם בהמשך)
כל מי שיעבור סדנת הכנה יוכל לרכוש כרטיסיית טבילות
ולהגיע מתי שנח ומסתדר לטבול.
חובה להשתתף בסדנת הכנה כדי לדעת את הכללים וכל מה שצריך לפני שמתחילים את הפעילות הנ"ל.
חובה לצרף גם הצהרת בריאות

סדנת הכנה לטבילה

השתתפות בחוג אפשרית רק לאחר השתתפות בסדנת הכנה

תאריכי הסדנאות: 

  1. 8.3 יום שישי 12:15- 15:00
  2. 16.3 יום שבת 11:00-14:00

ההשתתפות בסדנה מותנת בהצגת אישור רפואי | החל מגיל 15 עד 70

מידע והרשמה לחוג

בקרוב

מגיל 18-70
בכפוף להצהרת בריאות

סטודיו קום, מרכז מסחרי בת חפר קומה 2

בקרוב

יתרונותיה הרבים של אמבט הקרח

טיפול בפציעות וחבלות : ספורטאים וחובבי כושר רבים, נוהגים לעשות אמבטיות קרח אחרי אימונים, כחלק משגרת הכושר שלהם. טיפול באמבטיית קרח מסייע להתאוששות מפציעות אחרי אימון, או מחבלות, משום שהקור מפחית נפיחות וחומצה לקטית הגורמת לכאבי שרירים. במחקר שנעשה ב-2010 , נמצא כי טבילה באמבטיית קרח לאחר ריצה מאומצת סייע להעלאת החמצן ברקמות וסייע בשיקום השרירים.

חיזוק מערכת החיסון: מאחר שחורף היא עונה במהלכה אנשים רבים מצטננים או חוטפים שפעת, נשמע קצת מוזר שאמבטיית קרח מסייעת בחיזוק מערכת החיסון. אולם, הדבר מוכח מדעית. חשיפה לקור, מסייעת בהגברת הלוקוציטים בגוף אשר מגנים עליו מפני מחלות. יתרה מזאת, טבילה פתאומית במים קרים מאוד, מגבירה את הזרמת הדם למוח, מה שמסייע בהגנה מפני זיהומים. במחקר הולנדי שבחן את השפעת אמבטיות הקרח על הבריאות הכללית, נמצא כי אנשים אשר נוהגים לטבול במי קרח באופן קבוע, חולים פחות מאלו שאמבטיית קרח אינה חלק מחייהם. הטובלים במי קרח יצאו מהעבודה בשל מחלה, 29 אחוזים פחות מאלו שאינם טובלים במי קרח.

הפחתת חרדה ודיכאון: חשיפה לקור משפיעה על המוח ועל מערכת העצבים שלנו. הקור מפעיל את מערכת העצבים הסימפתטית ומגביר את האנדורפינים (מוליכים המשפיעים על מצב הרוח) וכן את קצב שחרור הנוראדרנלין במוח, מה שמסייע בהפחתת חרדה ודיכאון, גורם להרגעה ושומר על ערנות ומיקוד. בנוסף, גופנו מגיב להלם הקור העז והפתאומי, בשחרור אנדרנלין ונוראדרנלין, מה שמגביר את תחושת הערנות והאנרגטיות בגוף. מי שחווה אמבטיית קרח בחייו מכיר את הרגשת האופוריה העוטפת אותו בסופה.

מסייע לירידה במשקל: גופנו מכיל שני סוגים של רקמות שומן. מחקרים שבחנו את חילוף החומרים בגוף, מצאו כי חשיפה לקור מסייעת לשומן הלבן להתנהג כמו "שומן חום", שהוא השומן ה"טוב" שמסייע לייצור חום הגוף. אמבטיית הקרח מסייעת בשריפה מהירה יותר של השומן הלבן ולכן מזרזת את חילוף החומרים ומסייעת בירידה במשקל. במחקר אמריקאי שנעשה ב-2009 נמצא כי משתתפי המחקר ירדו 9 קילו בשנה אחת בשל חשיפת גופם לאמבטיות קרות.

שיפור בזרימת דם: חשיפת עורנו למים קרים, גורמת לירידה בזרימת דם לעור. בסוף המקלחת, הגוף צריך לחמם את עצמו ולכן יש עלייה בזרימת הדם. מחקר אוסטרלי מ-2019 שנערך על 9 גברים שטבלו באמבטיה קרה לאחר אימון גופני, מצא כי לאחר ארבעה שבועות, השתפרה זרימת הדם לשרירים וממנה.

מגוון רחב של שיעורי עיצוב חיטוב וכושר